Zeer nette en goed onderhouden Bavaria 36-2 Cruiser uit 2002, eigenaarsuitvoering met ondiepe kiel (1,60 m). Deze populaire uitvoering combineert uitstekende zeileigenschappen met veel comfort, zowel aan boord als tijdens langere tochten op binnenwater én zee. Dankzij de geringe diepgang is dit jacht perfect geschikt voor de Nederlandse wateren en het Wad, maar ook stevig genoeg voor kustvaart.
De salon is ruim en licht, met twee comfortabele langsbanken, een grote kombuis met veel opbergruimte en een praktische navigatietafel met aparte zit. De afwerking is klassiek en warm, met blauw gestoffeerde kussens.
Uitgerust met een betrouwbare Volvo Penta 29 pk motor, moderne navigatieapparatuur (Raymarine eS75, ST60 set, autopilot, AIS), en diverse recente upgrades zoals een elektrisch ankerlier (2018), Victron acculader en zonnepanelen. Het tuigage is compleet, met een doorgelat grootzeil (2018), genua II (2018), stormfok (nooit gebruikt) en Furlex rolsysteem.
Kortom: een zeer complete en verzorgde Bavaria 36-2, klaar voor vertrek!
| Categorie | |
|---|---|
| Referentie | 070125077 |
| Categorie | Zeiljacht |
| Merk | Bavaria |
| Model | 36-2 Cruiser |
| Scheepsnaam | - |
| Ligplaats | |
|---|---|
| Type | In verkoophaven |
| Locatie | In verkoophaven, Deko Matina |
| Land | Nederland |
| Breedtegraad | 52.53243290 |
| Lengtegraad | 5.44159589 |
| Algemeen | |
|---|---|
| Status | Verkocht |
| Nieuw of gebruikt | Gebruikt |
| Boottype | Zeilboot |
| Bouwjaar | 2002 |
| Rompmateriaal | Polyester |
| Korte omschrijving | Zeer nette en complete Bavaria 36 in eigenaarsuitvoering. Goed onderhouden, met geringe diepgang en ideaal voor comfortabele, lange tochten op binnenwater én zee. |
| Motorisatie kort | Volvo Penta 29 PK |
| Website makelaar | https://www.schepenkring.nl |
| Afmeting | |
|---|---|
| Lengte | 1140 cm |
| Breedte | 359 cm |
| Diepgang | 160 cm |
| Stahoogte binnen | 190 cm |
| Doorvaarthoogte normaal | 1500 cm |
| Slaapplaatsen | |
|---|---|
| Vast | 4 |
| Extra | 2 |
| Ontwerper | J&J Design |
| Werf | Bavaria Yachtbau GmbH |
| CE | A |
| Romp, dek en opbouw | |
|---|---|
| Rompvorm | rondspant |
| Dek en opbouw kleur | wit |
| Extra info Dek en opbouw materiaal | Polyester met antislip profiel en verf |
| Kuip | achterkuip |
| Ramen | Lewmar 6 x aluminium ramen met 1 x kleine achterkajuit richting kuip en 2 aluminium vluchtluiken |
| Afmetingen en gewichten | |
|---|---|
| Waterverplaatsing | 5000 kg |
| Ballast | 1800 kg |
| Besturing en driftbeperking | |
|---|---|
| Besturing | stuurwiel |
| Roer | enkel |
| Kiel/zwaard | vaste kiel |
Antifouling 2024/2025
Teak in de kuip, nieuw rubber, 2025
| Ruimtes | |
|---|---|
| Extra info Salon | Ruime salon met twee comfortabele langsbanken en een grote kombuis met veel opbergruimte. De navigatietafel beschikt over een zitplaats en een royaal vak voor zeekaarten. |
| Aankleding | |
|---|---|
| Type interieur | Klassiek, warm |
| Kleur stoffering | blauw |
| Matrassen | |
| Kussens | |
| Gordijnen | |
| Water | |
|---|---|
| Watertank & materiaal | |
| Extra info Watertank & materiaal | 2 x 150 liter |
| Materiaal watertank | kunststof |
| Watertankmeter | |
| Extra info Vuilwatertank & materiaal | Geen vuilwatertank |
| Watersysteem | druksysteem |
| Extra info Watersysteem | nieuwe drukwaterpomp, 2025 |
| Warm water | |
| Extra info Warm water | Boiler |
| Sanitair | |
|---|---|
| Extra info Toiletten | Jabsco |
| Handmatig | |
| Entertainment | |
|---|---|
| Extra info TV | LG met dvd-speler |
| Extra info Radio/CD-speler | Ja, met USB-aansluiting (2018) |
| Keuken | |
|---|---|
| Kooktoestel | |
| Extra info Kooktoestel | (geen gascertificaat) |
| Aantal | 2 |
| Type kooktoestel | gas |
| Oven | |
| Koelkast | |
| Klimaatregeling | |
|---|---|
| hete lucht | |
| Extra info Verwarming | Webasto 2002 onderhoud (2024) |
Nieuwe horen, 2025.
| Motor | |
|---|---|
| Merk | Volvo Penta |
| Model | MD 2030 BT |
| Bouwjaar | 2002 |
| Aantal cilinders | 3 |
| Vermogen | 29 pk |
| Urenteller | |
| Draaiuren | 1070 |
| Brandstof | diesel |
| Verbruik | 2.5 liter/uur |
| Aandrijving | |
|---|---|
| Overbrenging | saildrive |
| Extra info Voortstuwing | Schroef. 2 blad vaste aluminium legering schroef |
| Koeling | indirect |
| Tank | |
|---|---|
| Brandstoftank aantal | |
| Totale inhoud brandstoftank(s) | 150 liter |
| Materiaal brandstoftank | Polyethyleen |
| Meetinstrumenten motor | |
|---|---|
| Brandstoftankmeter | |
| Toerenteller | |
| Temperatuurmeter | |
| Extra info Temperatuurmeter | alarm |
| Elektriciteit | |
|---|---|
| Accu | |
| Extra info Accu | 2 x Varta professional MF LFD230 (2018) en 1x start accu (2025) |
| Acculader | |
| Extra info Acculader | Victron Phoenix 12V/50A (2018) |
| Dynamo | |
| Voltmeter | |
| Walstroom | |
| Walstroomkabel | |
| Zonnepaneel | |
| Extra info Zonnepaneel | 60 watt Monokristal Zonnepaneel 810x540 mm (2016) |
| 12V | |
Accu monitor: Victron BTM 702 (2015
Saildrive manchet vervangen in 2016
Motor elke jaar netjes onderhoud gehad
| Basishulpmiddelen | |
|---|---|
| Kompas | |
| Extra info Kompas | Plastimo Olympic 135 |
| Log/snelheid | |
| Extra info Log/snelheid | Raymarine ST60 |
| Dieptemeter | |
| Extra info Dieptemeter | Raymarine ST60 |
| Windmeter | |
| Extra info Windmeter | Raymarine ST60 |
| Navigatieverlichting | |
| Moderne elektronica | |
|---|---|
| Autopilot | |
| Extra info Autopilot | Raymarine ST4000 Plus Stuurwiel aandrijving. |
| Kaartplotter | |
| Extra info Kaartplotter | Raymarine eS75 (2018) |
| Merk AIS | Em-Track AIS B100 & VHF Splitter S100 (2016) |
| AIS | |
| Communicatie | |
|---|---|
| Marifoon | |
| Extra info Marifoon | Marifoon, instelbaar van Zeevaart (25W) naar Binnenvaart (1W + Atis) voor Standard Horizon GX 1700E met RAM3 remote (Buiten unit) (2017) DSC, GPS, Distress en Portofoon HX870E (2016), DSC, GPS, Distress, 3 zendvermogen standen 1, 2 of 6 watt |
| Algemeen | |
|---|---|
| Type tuigage | fractioneel |
| Mast materiaal | aluminium |
| Verstaging | staaldraad |
| Aantal zeilen | 6 |
| Groot- en achterzeilen | |
|---|---|
| Grootzeil | |
| Extra info Grootzeil | 30m2 volledig doorgelat (2018) |
| Voorzeilen | |
|---|---|
| Genua | |
| Extra info Genua | Genua II 31,7m2 (2018) |
| Fok | |
| Extra info Fok | High aspect 26m2 (2002) |
| Voorzeil rolsysteem | |
| Extra info Voorzeil rolsysteem | Ja, Furlex |
| Stormfok | |
| Extra info Stormfok | 7m2 nooit gebruikt (2018) |
| Gennaker | |
| Lieren | |
|---|---|
| Lieren | Harken 6x |
Verstaging vervangen in 2017
| Anker | |
|---|---|
| Ankers & materiaal | |
| Extra info Ankers & materiaal | Rocna anker 15kg met 50 meter ketting in ankerbak. |
| Ankerlier | elektrisch |
| Extra info Ankerlier | Electrisch, Lewmar Pro 1000 (2018) |
| Dekuitrusting | |
|---|---|
| Buiskap | |
| Extra info Buiskap | Ja, (2011) nieuwe vensters in 2019 |
| Kuiptent | |
| Zeerailing | |
| Zwemplatform | |
| Extra informatie | |
|---|---|
| Kuiptafel | |
| Veiligheid | |
|---|---|
| Reddingsvlot | |
| Extra info Reddingsvlot | Searaft Seago 4P/T sn# G1004036 (2010) gekeurd in 2017 |
| Elektrisch | |
| Bilgepomp | |
| Extra info Bilgepomp | Automatische bilgpomp |
| Radarreflector | |
| Extra info Radarreflector | Ja, boven in de achterstag en boven de stag splitsing |
| Gasbun met afvoer | |