Bavaria 36-2 – Comfortabele en Zeewaardige Cruiser
Deze Bavaria 36-2 is een degelijk gebouwd en goed onderhouden zeiljacht, ideaal voor zowel beginnende als ervaren zeilers. Dankzij haar praktische indeling, warme klassieke interieur en uitstekende zeileigenschappen is dit schip perfect voor langere tochten én ontspannen weekenden op het water.
In 2024 is de saildrive-manchet vervangen, en de zeilgarderobe is recent vernieuwd met onder andere een DCX triradiaal grootzeil (2020) en diverse voorzeilen. De boot beschikt over een ruime kuip, twee comfortabele hutten en een gezellige salon.
Met een diepgang van 1,65 meter is deze Bavaria zeer geschikt voor zowel binnenwateren als kust- en zeezeilen. Verder is ze uitgerust met een betrouwbare Volvo Penta motor, hete luchtverwarming, uitgebreide navigatieapparatuur (o.a. Raymarine en Axiom plotter uit 2022) en een winterkleed in nieuwstaat.
Kortom: een complete, direct vaarklare en betrouwbare cruiser van Duitse kwaliteit.
| Categorie | |
|---|---|
| Referentie | 070125047 |
| Categorie | Zeiljacht |
| Merk | Bavaria |
| Model | 36-2 |
| Scheepsnaam | - |
| Ligplaats | |
|---|---|
| Type | Ergens Locatie |
| Locatie | Aan verkoopsteiger in Lelystad |
| Land | Nederland |
| Breedtegraad | 52.53243290 |
| Lengtegraad | 5.44159589 |
| Algemeen | |
|---|---|
| Status | Verkocht |
| Nieuw of gebruikt | Gebruikt |
| Boottype | Zeilboot |
| Bouwjaar | 2002 |
| Rompmateriaal | Polyester |
| Korte omschrijving | De Festina Lente is een mooi, comfortabel schip maar vooral ook een veilig schip waarmee u langs de Engelse oostkust, Frankrijk maar ook heel Scandinavië kunt bevaren. Door de geringe diepgang ook zeer geschikt voor het IJsselmeer, Markermeer en Waddenzee. |
| Motorisatie kort | Volvo Penta 29 pk D |
| Website makelaar | https://www.schepenkring.nl/aanbod-boten/?keyword=&categorie=&prijs=&kantoor=Lelystad&bouwjaar=&lengte=&material= |
| Afmeting | |
|---|---|
| Lengte | 1140 cm |
| Breedte | 360 cm |
| Diepgang | 165 cm |
| Stahoogte binnen | 190 cm |
| Doorvaarthoogte normaal | 1500 cm |
| Slaapplaatsen | |
|---|---|
| Vast | 4 |
| Extra | 2 |
| Ontwerper | J&J Design |
| Werf | Bavaria Yachtbau Duitsland |
| Bouwnummer | DE-BAVV36H7G203 |
| Romp, dek en opbouw | |
|---|---|
| Rompvorm | rondspant |
| Dek en opbouw materiaal | polyester |
| Afmetingen en gewichten | |
|---|---|
| Waterverplaatsing | 5400 kg |
| Ballast | 1780 kg |
| Besturing en driftbeperking | |
|---|---|
| Besturing | stuurwiel |
| Roer | enkel |
| Kiel/zwaard | vaste kiel |
| Ruimtes | |
|---|---|
| Salon | |
| Extra info Salon | Kussens en stoffering vernieuwd in 2021 |
| Hutten | 2 |
| Extra info Hutten | 2021 nieuwe Neptune matrassen vooronder |
| Water | |
|---|---|
| Watertank & materiaal | |
| Extra info Watertank & materiaal | kunststof 2 x 150 liter |
| Capaciteit | 40 liter |
| Materiaal vuilwatertank | kunststof |
| Vuilwatertank & materiaal | |
| Extra info Vuilwatertank & materiaal | Loost op zwaartekracht. |
| Watersysteem | druksysteem |
| Warm water | |
| Extra info Warm water | boiler |
| Sanitair | |
|---|---|
| Aantal douches | 2 |
| Extra info Aantal douches | binnen en buiten een warme douche |
| Toiletten | 1 |
| Extra info Toiletten | 1 x handbediening Jabsco van juli 2025 |
| Entertainment | |
|---|---|
| Radio/CD-speler | |
| Keuken | |
|---|---|
| Kooktoestel | |
| Extra info Kooktoestel | 2 pits gastoestel met oven.Gascertificaat van 2022 |
| Koelkast | |
| Extra info Koelkast | met mini vriesvakje |
| Klimaatregeling | |
|---|---|
| hete lucht | |
| Motor | |
|---|---|
| Merk | volvo Penta |
| Model | MD 2030 |
| Bouwjaar | 2002 |
| Aantal cilinders | 3 |
| Vermogen | 29 pk |
| Brandstof | diesel |
| Aandrijving | |
|---|---|
| Overbrenging | saildrive |
| Voortstuwing | schroef |
| Extra info Voortstuwing | saildrive manchet aandrijfas vervangen 2024 |
| Koeling | indirect |
| Tank | |
|---|---|
| Brandstoftank aantal | |
| Aantal | 1 |
| Totale inhoud brandstoftank(s) | 90 liter |
| Materiaal brandstoftank | Polyethyleen |
| Meetinstrumenten motor | |
|---|---|
| Extra info Brandstoftankmeter | defect |
| Toerenteller | |
| Elektriciteit | |
|---|---|
| Accu | |
| Extra info Accu | Startaccu 55 ah 2018Serviceaccus 2 x 130AH 2018 |
| Acculader | |
| Extra info Acculader | mastervolt |
| Voltmeter | |
| Walstroom | |
| Walstroomkabel | |
| 12V | |
| Basishulpmiddelen | |
|---|---|
| Log/snelheid | |
| Merk log/snelheid | Raymarine ST60 tridata |
| Dieptemeter | |
| Merk dieptemeter | Raymarine ST60 tridata |
| Windmeter | |
| Merk windmeter | Raymarine ST60 |
| Moderne elektronica | |
|---|---|
| Autopilot | |
| Merk autopilot | Raymarine ST5000 |
| Kaartplotter | |
| Merk kaartplotter | C 80 binnen en Axiom9 Pro (022) buiten met externe kaartreader |
| AIS | |
| Communicatie | |
|---|---|
| Marifoon | |
| Extra info Marifoon | Simrad RS 8300 , met buiten aansluiting, 2023. VDES geprogrammeerd |
| Algemeen | |
|---|---|
| Type tuigage | fractioneel |
| Extra info Type tuigage | 7/8 |
| Aantal masten | 1 |
| Mast materiaal | aluminium |
| Verstaging | staaldraad |
| Aantal zeilen | 5 |
| Zeilen materiaal | dacron |
| Merk | Onesails, Quantum |
| Groot- en achterzeilen | |
|---|---|
| Extra info Grootzeil | Kan 2 keer gereefd worden vanaf de kuip en een Elvstrom grootzeil (oud) reserve |
| Zeilmaker | een strijkzeil van 30m2 DCX triradiaal van 2020, in lazybag. |
| Voorzeilen | |
|---|---|
| Genua | |
| Extra info Genua | oude genua. leeftijd onbekend |
| Fok | |
| Extra info Fok | werkfok 19m2 DCX triradiaal gesnedenEn Quantum Crosscut High Aspect met UV strip van 2019 |
| Voorzeil rolsysteem | |
| Lieren | |
|---|---|
| Lieren | 6 x |
| Anker | |
|---|---|
| Ankers & materiaal | |
| Aantal | 1 |
| Dekuitrusting | |
|---|---|
| Buiskap | |
| Extra info Buiskap | van 2019 |
| Dekzeil(en) | |
| Extra info Dekzeil(en) | winterkleed , als nieuw |
| Zeerailing | |
| Extra info Zeerailing | van 2015 |
| Zwemplatform | |
| Zwemtrap | |
| Extra informatie | |
|---|---|
| Kuiptafel | |
| Veiligheid | |
|---|---|
| Extra info Bilgepomp | 2x electrisch en handbediend |
| Radarreflector | |
| Gasbun met afvoer | |