Deze ijzersterke en karaktervolle spitsgatter is ontworpen naar het beroemde Colin Archer-type ontwerp en straalt klassieke zeewaardigheid uit.
Ze is bijzonder goed onderhouden en voorzien van een sfeervolle, warme afwerking. De romplengte bedraagt 11,20 meter, maar inclusief boegspriet en de overnaadse mahonie bijboot in de davits is de lengte overall 14 meter. Het schip heeft een doordachte indeling met vier vaste slaapplaatsen, een stuurhut, salon, keuken en aparte doucheruimte. Gebouwd door Smits jachtbouw in Nieuwegein, met een solide S-spant stalen romp en vernieuwde besturing (2015), is dit schip een prachtige mix van nostalgie en betrouwbaarheid. Klaar voor nieuwe avonturen!
| Categorie | |
|---|---|
| Referentie | 070125043 |
| Categorie | Zeiljacht |
| Merk | Colin Archer |
| Model | Noorse Jol |
| Scheepsnaam | . |
| Ligplaats | |
|---|---|
| Type | Ergens Locatie |
| Locatie | Af afspraak, bel ons; +31 (0)320 711340 |
| Land | Nederland |
| Breedtegraad | 52.53243290 |
| Lengtegraad | 5.44159589 |
| Algemeen | |
|---|---|
| Status | Beschikbaar |
| Nieuw of gebruikt | Gebruikt |
| Boottype | Zeilboot |
| Bouwjaar | 1980 |
| Rompmateriaal | Staal |
| Korte omschrijving | Deze robuuste spitsgatter, ontworpen naar het Colin Archer-type, meet 14 meter overall. Goed onderhouden, met warme uitstraling, vier vaste slaapplaatsen en degelijk stalen S-spant. Klaar voor elk zeewaardig avontuur! |
| Motorisatie kort | Fort Ebro Dieselmotor 69 PK D, |
| Website makelaar | https://www.schepenkring.nl/aanbod-boten/?view=1&view=1&view=1&keyword=&categorie=&prijs=&kantoor=Lelystad&bouwjaar=&lengte=&material=&page-view=2&page-view=3&page-view=1 |
| Afmeting | |
|---|---|
| Lengte | 1400 cm |
| Breedte | 380 cm |
| Diepgang | 170 cm |
| Stahoogte binnen | 185 cm |
| Doorvaarthoogte normaal | 1350 cm |
| Slaapplaatsen | |
|---|---|
| Vast | 4 |
| Ontwerper | De Groot |
| Werf | Smits jachtbouw Nieuwegein |
| Romp, dek en opbouw | |
|---|---|
| Rompvorm | s-spant |
| Dek en opbouw materiaal | staal |
| Ramen | 6 patrijspoorten in de opbouw van gehard glas |
| Afmetingen en gewichten | |
|---|---|
| Waterverplaatsing | 12000 kg |
| Ballast | 3500 kg |
| Besturing en driftbeperking | |
|---|---|
| Besturing | stuurwiel |
| Extra info Besturing | kwadrant met stuurkabels, vernieuwd in 2015 |
| Roer | enkel |
| Ruimtes | |
|---|---|
| Indeling en verblijfsruimtes | Stuurhut, salon, keuken, kuip, hoofdkajuit, vooronder met twee slaapplaatsen, achterkajuit met tweepersoonskooi, doucheruimte en machinekamer |
| Water | |
|---|---|
| Watertank & materiaal | |
| Materiaal watertank | epoxy |
| Watersysteem | druksysteem |
| Warm water | |
| Extra info Warm water | 50 liter |
| Sanitair | |
|---|---|
| Aantal douches | 1 |
| Extra info Aantal douches | In de badkamer handdouche |
| Toiletten | 1 |
| Handmatig | |
| Entertainment | |
|---|---|
| TV | |
| Extra info TV | Samsung en Bose speaker system 2013 + digitenne |
| Radio/CD-speler | |
| Extra info Radio/CD-speler | Sony radio/CD speler |
| Keuken | |
|---|---|
| Kooktoestel | |
| Extra info Kooktoestel | 2 pitten petroleum Tayler |
| Oven | |
| Extra info Oven | Tayler |
| Magnetron | |
| Koelkast | |
| Klimaatregeling | |
|---|---|
| kachel | |
| CV | |
| Extra info Verwarming | De Heatpol kachel verwarmd op diesel de 8 radiatoren en de boiler (kan ook elektrisch). |
| Motor | |
|---|---|
| Merk | Fort |
| Model | Ebro |
| Serienummer | 213544 |
| Bouwjaar | 1978 |
| Aantal cilinders | 4 |
| Vermogen | 69 pk |
| Urenteller | |
| Draaiuren | 8000 |
| Extra info Draaiuren | Na revisie in 2012. |
| Brandstof | diesel |
| Aandrijving | |
|---|---|
| Overbrenging | schroefas |
| Voortstuwing | schroef |
| Koeling | indirect |
| Tank | |
|---|---|
| Brandstoftank aantal | |
| Extra info Brandstoftank aantal | 400 liter hoofdtank en dagtank (320+80) |
| Aantal | 2 |
| Materiaal brandstoftank | staal |
| Meetinstrumenten motor | |
|---|---|
| Brandstoftankmeter | |
| Extra info Brandstoftankmeter | pijlglas op de hoofd tank |
| Toerenteller | |
| Oliedrukmeter | |
| Elektriciteit | |
|---|---|
| Accu | |
| Extra info Accu | Er is een accugroep van 2 maal 190 A accu’s |
| Dynamo | |
| Walstroom | |
| Walstroomkabel | |
| 12V | |
Motor is in 2012 gereviseerd
| Basishulpmiddelen | |
|---|---|
| Kompas | |
| Dieptemeter | |
| Moderne elektronica | |
|---|---|
| Autopilot | |
| Merk autopilot | Auto helm 1992 |
| Merk GPS | Furuno 1996 |
| Extra info Kaartplotter | Lap-top op de Furuno (Lap-top Asus) |
| Communicatie | |
|---|---|
| Marifoon | |
| Merk marifoon | Sailor |
| Algemeen | |
|---|---|
| Type tuigage | ketch |
| Aantal masten | 2 |
| Mast materiaal | hout |
| Boegspriet + type | |
| Type | Vast |
| Verstaging | staaldraad |
| Aantal zeilen | 7 |
| Groot- en achterzeilen | |
|---|---|
| Grootzeil | |
| Extra info Grootzeil | 1986 27 m2 kan dubbel gereefd worden. Gaffeltopzeil van 1986 7 m2 |
| Bezaan | |
| Extra info Bezaan | 14 m2 kan dubbel gereefd worden. |
| Voorzeilen | |
|---|---|
| Fok | |
| Extra info Fok | 14 m2 van 1986 |
| Extra info Kluiver | 14 m2 van 1986. |
| Halfwinder, bollejan | |
| Extra info Halfwinder, bollejan | 40 m2 |
| Lieren | |
|---|---|
| Lieren | Lewmar 4 stuks |
Ook een vlieger van 7m2 aanwezig
| Anker | |
|---|---|
| Ankers & materiaal | |
| Aantal | 1 |
| Type | klapanker |
| Dekuitrusting | |
|---|---|
| Buiskap | |
| Dekzeil(en) | |
| Extra info Dekzeil(en) | winterkleed |
| Zeerailing | |
| Preek- en hekstoel(en) | |
| Bijboot | |
|---|---|
| Bijboot | |
| Extra info Bijboot | Mahonie houten overnaadse jol |
| Davits | |
| Extra informatie | |
|---|---|
| Kuiptafel | |
| Teakdek op de opbouw is vernieuwd in 2021 |
| Veiligheid | |
|---|---|
| Reddingsvlot | |
| Extra info Reddingsvlot | Juni 2025 gekeurd |
| Bilgepomp | |
| Radarreflector | |