Zeer goed onderhouden Hallberg Rassy 352 in de Scandinavia-uitvoering, een robuuste en betrouwbare zeilboot met de bekende Zweedse bouwkwaliteit en het comfort waar Hallberg Rassy om bekend staat. Deze boot uit 1988 combineert stabiliteit en gemak, en is een van de laatste modellen met diverse verbeteringen.
De boot beschikt over een verlengde mast met dubbele zalingen, wat zorgt voor betere zeilprestaties. De grotere luiken laten meer licht binnen, waardoor het interieur ruimer en lichter oogt. Daarnaast biedt deze uitvoering een hogere stahoogte vergeleken met eerdere modellen, wat het comfort aan boord vergroot. De keukentrap is slim ontworpen en loopt over het aanrecht, wat meer bewegingsvrijheid geeft in de kombuis.
Deze HR 352 is bovendien uitgerust met een relatief nieuwe motor met weinig draaiuren, en het teakdek is in 2020 volledig opnieuw gerubberd. In 2024 zijn er drie nieuwe accu’s geplaatst, en de binnenbekleding van de kajuit is recent vernieuwd, wat bijdraagt aan het moderne en verzorgde interieur.
Kortom, een zeer complete en goed onderhouden Hallberg Rassy 352
| Categorie | |
|---|---|
| Referentienummer | 237597 |
| Referentie | 070124063 |
| Categorie | Zeiljacht |
| Merk | Hallberg Rassy |
| Model | 352 Scandinavia |
| Scheepsnaam | NN |
| Ligplaats | |
|---|---|
| Type | In verkoophaven |
| Locatie | Aan verkoopsteiger in Lelystad |
| Land | Nederland |
| Breedtegraad | 52.53246840 |
| Lengtegraad | 5.44155620 |
| Algemeen | |
|---|---|
| Status | Verkocht |
| Nieuw of gebruikt | Gebruikt |
| Boottype | Zeilboot |
| Bouwjaar | 1988 |
| Rompmateriaal | Polyester |
| Accountmanager | Lennart |
| Korte omschrijving | Keurig onderhouden 352 in de Scandinavia-uitvoering. Een solide en betrouwbare boot, typisch Zweeds en vooral echt Hallberg. Jonge motor, 40 PK |
| Motorisatie kort | Yanmar, 40 PK, 2007 |
| Website makelaar | https://www.schepenkring.nl/vestigingen/jachtmakelaardij-lelystad/ |
| Afmeting | |
|---|---|
| Lengte | 1054 cm |
| Breedte | 338 cm |
| Diepgang | 167 cm |
| Stahoogte binnen | 190 cm |
| Slaapplaatsen | |
|---|---|
| Vast | 5 |
| Extra | 2 |
| Extra info Ontwerper | Christoph Rassy / Olle Enderlein |
| Extra info Werf | Hallberg Rassy |
| Extra info Bouwnummer | 687 |
| Romp, dek en opbouw | |
|---|---|
| Rompvorm | rondspant |
| Extra info Dek en opbouw materiaal | Polyester |
| Kuip | middenkuip |
| Ramen | 1988 model: 3 grote kantelramen (voor, midden, achter) en 1 kleiner kantelraam in toiletruimte |
| Afmetingen en gewichten | |
|---|---|
| Waterverplaatsing | 6700 kg |
| Ballast | 3000 kg |
| Besturing en driftbeperking | |
|---|---|
| Besturing | stuurwiel |
| Kiel/zwaard | vaste kiel |
Teakdek: Nieuw gerubberd met Sikaflex DC290pro in 2020
Vast scherm in kuip: middelste raam kan open.
2023. Epifanes Copper Cruise
| Ruimtes | |
|---|---|
| Hutten | 2 |
| Vast | 5 |
| Extra | 2 |
| Indeling en verblijfsruimtes | Voorkajuit, midddenkajuit, achterkajuit. Toilet/doucheruimte bakboord voor. Keuken en navigatietafel in middenkajuit. |
| Aankleding | |
|---|---|
| Type interieur | Klassiek, warm |
| Kleur stoffering | blauw |
| Matrassen | |
| Kussens | |
| Gordijnen | |
| Water | |
|---|---|
| Watertank & materiaal | |
| Capaciteit | 300 liter |
| Extra info Vuilwatertank & materiaal | Nee |
| Watersysteem | Pressure system |
| Extra info Warm water | 40 Liter boiler |
| Sanitair | |
|---|---|
| Extra info Aantal douches | Ja, in toiletruimte, uittrekbare slang wastafel |
| Extra info Toiletten | Slangen vervangen in 2019 |
| Entertainment | |
|---|---|
| Extra info TV | Ja |
| Extra info Radio/CD-speler | Sony |
| Keuken | |
|---|---|
| Kooktoestel | |
| Extra info Kooktoestel | (geen gascertificaat aanwezig) |
| Aantal | 2 |
| Type kooktoestel | gas |
| Oven | |
| Extra info Koelkast | Ja, werking onbekend (gas dient gevuld te worden) |
| Klimaatregeling | |
|---|---|
| hete lucht | |
| Extra info Verwarming | Webasto Air Top Evo M, 2008 |
| Motor | |
|---|---|
| Merk | Yanmar |
| Model | 3JH4E |
| Serienummer | RCD-4JH4X1 |
| Vermogen | 40 pk |
| Extra info Draaiuren | 1045 |
| Brandstof | diesel |
| Aandrijving | |
|---|---|
| Overbrenging | schroefas |
| Extra info Voortstuwing | Vast, nieuw 2023 |
| Koeling | indirect |
| Tank | |
|---|---|
| Totale inhoud brandstoftank(s) | 240 liter |
| Materiaal brandstoftank | staal |
| Meetinstrumenten motor | |
|---|---|
| Toerenteller | |
| Oliedrukmeter | |
| Elektriciteit | |
|---|---|
| Extra info Accu | Startaccu: nieuw 2024, Wilco 70Ah + Serviceaccu(s): 2x nieuw 2024, 2 x 100Ah, Dynac semi-tractie, type 95803 |
| Voltmeter | |
| Walstroom | |
| Walstroomkabel | |
| 12V | |
2023 4 motorsteunen vervangen + motor en as uitgelijnd
| Basishulpmiddelen | |
|---|---|
| Extra info Kompas | Ja |
| Extra info Log/snelheid | VDO, werking onbekend |
| Extra info Dieptemeter | VDO, werking onbekend |
| Extra info Windmeter | VDO, werking onbekend |
| Extra info Navigatieverlichting | Ja |
| Moderne elektronica | |
|---|---|
| Extra info Autopilot | Autohelm ST50 |
| Extra info GPS | Furuno GPS/WAAS Navigator |
| Merk AIS | Ja, nooit gebruikt |
| Communicatie | |
|---|---|
| Extra info Marifoon | 1x ICOM IC-M603 tranceiver met afstandsbediening in de kuip HM-162E, 1 x Marifoon Sailor RT144B |
| Algemeen | |
|---|---|
| Type tuigage | sloep |
| Mast materiaal | aluminium |
| Verstaging | staaldraad |
| Groot- en achterzeilen | |
|---|---|
| Extra info Grootzeil | 2x grootzeil, furling |
| Voorzeilen | |
|---|---|
| Extra info Genua | 1x genua |
| Extra info Fok | 1x fok |
| Extra info Gennaker | 1x gennaker |
| Lieren | |
|---|---|
| Lieren | 2x Lewmar 46 1x Lewmar 30 2x Enkes 20ST 3 lieren aan de mast |
Spinnakerboom
| Anker | |
|---|---|
| Extra info Ankers & materiaal | Ploeganker met ketting |
| Ankerlier | elektrisch |
| Dekuitrusting | |
|---|---|
| Extra info Buiskap | ja, 2019 |
| Kuiptent | |
| Zwemtrap | |
| Extra informatie | |
|---|---|
| Teakdek | |
| Kuiptafel | |
| Veiligheid | |
|---|---|
| Elektrisch | |
| Extra info Bilgepomp | nieuw 2022 |